SWI5-12-B-P5
Part No
SWI5-12-B-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Stock
425
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
UKCA
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class I)
Input Connector :
BS 1363
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
United Kingdom
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V