SWI5-12-E-ST
Part No
SWI5-12-E-ST
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Approval Agency :
CB Scheme, IEC
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Polarization :
Power (Watts) :
6 W
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V