FWE030012A-10A
Part No
FWE030012A-10A
Manufacturer
Inventus Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Stock
411
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, GS, TUV
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C6
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V