FWE030018A-10B
Part No
FWE030018A-10B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 31W
Stock
13
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus
Current - Output (Max) :
1.7A
Efficiency :
Level V
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
31 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V