15DYS812-120100S-2-2.5
Part No
15DYS812-120100S-2-2.5
Manufacturer
Ideal Power
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Stock
71
Manufacturer :
Ideal Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, RCM, TUV
Cord Length :
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V