15DYS6150-3000500P
Part No
15DYS6150-3000500P
Manufacturer
Ideal Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 150W
Stock
64
Manufacturer :
Ideal Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, GS, SAA, UL
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
88%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
30V