GSM60E12-P1J
Part No
GSM60E12-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 54W
Stock
25
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, EAC, TUV
Current - Output (Max) :
4.5A
Efficiency :
88%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
KSC 8305
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
54 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V