SDI250-48-U-P219
Part No
SDI250-48-U-P219
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Stock
9
Approval Agency :
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
5.2A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
250 W
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V