DTM300PW150D1
Part No
DTM300PW150D1
Description
AC-DC, MEDICAL & ITE ADAPTER, IN
Stock
5
Approval Agency :
CE, CSA, EN, ES, FCC, IEC, UL
Current - Output (Max) :
20A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
500mW
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 10 Position
Polarization :
Power (Watts) :
300 W
Standard Number :
60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V