RR9KZ3157LCPCIMR6B
Part No
RR9KZ3157LCPCIMR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 19V 60W
Stock
60
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
BSMI, CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, UL, VCCI
Current - Output (Max) :
3.15A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V