EDP125-240-MB2-110
Part No
EDP125-240-MB2-110
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 125W
Stock
15
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
5.2A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
125 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V