EDP125-280-MB2-110
Part No
EDP125-280-MB2-110
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 125W
Stock
2
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
4.5A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
125 W
Standard Number :
60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
28V