SDI24-12-U-P5R
Part No
SDI24-12-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 24W
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
24 W
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V