SGAS15A15-P1J
Part No
SGAS15A15-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 15W
Stock
8
Approval Agency :
CB, CE, cULus, EAC, FCC, GS, TUV, UKCA
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
85%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
15 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V