SGAS15A12-P1J
Part No
SGAS15A12-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
Stock
5
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, EAC, FCC, GS, TUV, UKCA
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
85%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V