SWI60C-V-NW-C-I40
Part No
SWI60C-V-NW-C-I40
Description
AC-DC, 5/9/12/15/20 VDC, 3 A, SW
Approval Agency :
cETLus, FCC
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 25°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
60 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V, 20V