AMA65AR1-240200Y
Part No
AMA65AR1-240200Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
48 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Australia
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V