AMA65AR2-190342Y
Part No
AMA65AR2-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Current - Output (Max) :
3.42A
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65 W
Region Utilized :
Australia
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V