BB-SMI6-12V-P230C1
Part No
BB-SMI6-12V-P230C1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Approval Agency :
CCC, cUL, GS, PSE, UL
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Phono Plug, 2.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Tip, Negative Sleeve
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V