TRH25120-E-01E03 VI
Part No
TRH25120-E-01E03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 25W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, GS, TUV
Current - Output (Max) :
2.1A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
KSC 8305
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Polarization :
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V