DTMF400-24SX-F-W6
Part No
DTMF400-24SX-F-W6
Manufacturer
ETA-USA
Description
400W ITE,MEDICAL Converter FANLE
Manufacturer :
ETA-USA
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cUL, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
16.66A
Efficiency :
Level VI
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 10 Position
Polarization :
Power (Watts) :
400 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V