DTMF400-19SX-F-W6
Part No
DTMF400-19SX-F-W6
Manufacturer
ETA-USA
Description
400W ITE,MEDICAL Converter FANLE
Manufacturer :
ETA-USA
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cUL, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
21.05A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
500mW
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 10 Position
Polarization :
Power (Watts) :
400 W
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V