PYB15-Q48-S5-T
Part No
PYB15-Q48-S5-T
Description
DC/DC CONVERTER 5V 15W
Stock
381
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
89%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V