DTE2048S12
Part No
DTE2048S12
Description
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Stock
32
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.67A
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V