DTE2024S24
Part No
DTE2024S24
Description
DC/DC CONVERTER 24V 20W
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
835mA
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V