PQA50-D48-S3-T
Part No
PQA50-D48-S3-T
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W
Stock
6
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Not For New Designs
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V