VHK75W-Q48-S12
Part No
VHK75W-Q48-S12
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 12V 75W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
6.25A
Efficiency :
82.5%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
75W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V