PSD-30A-12
Part No
PSD-30A-12
Manufacturer
MEAN WELL
Description
DC/DC CONVERTER 12V 30W
Manufacturer :
MEAN WELL
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
77%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V