CQB150W-110S28-CMFD
Part No
CQB150W-110S28-CMFD
Description
DC/DC CONVERTER 28V 151W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
5.4A
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
151W
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
28V