UFED20-24D05W
Part No
UFED20-24D05W
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W
Approval Agency :
CB, CE
Current - Output (Max) :
2A, 2A
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9.5V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
5V