PYB10-Q48-S15-U
Part No
PYB10-Q48-S15-U
Description
DC/DC CONVERTER 15V 10W
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
EN, IEC
Current - Output (Max) :
667mA
Efficiency :
87%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V