PYB15-Q48-D15-H-U
Part No
PYB15-Q48-D15-H-U
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
EN, IEC
Current - Output (Max) :
500mA, 500mA
Efficiency :
89%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V