CHE75W-48S12-CM
Part No
CHE75W-48S12-CM
Description
DC/DC CONVERTER 12V 75W
Current - Output (Max) :
6.25A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
75W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V