VIT028H3U600D002
Part No
VIT028H3U600D002
Description
DCDC CNVRT 12V 3.3V 5V -12V 600W
Current - Output (Max) :
40A, 20A, 30A, 1A
Efficiency :
87.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
600W
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
50V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Output 2 :
3.3V
Voltage - Output 3 :
5V