24RCM300-2424DMQFK
Part No
24RCM300-2424DMQFK
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC-DC,16.8-45V INPUT, +/-24V/6.2
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cCSAus, CE
Current - Output (Max) :
6.25A, 6.25A
Efficiency :
91%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
300W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
45V
Voltage - Input (Min) :
16.8V
Voltage - Isolation :
2.86 kV
Voltage - Output 1 :
24V