CLG-150-30
Part No
CLG-150-30
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 22.5-30V 5A
Stock
14
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
5A
Dimming :
Efficiency :
91%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
22.5 ~ 30V