HBG-60-1400P
Part No
HBG-60-1400P
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-43V 1.4A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Power (Watts) :
60 W
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
28 ~ 43V