LED50W-018
Part No
LED50W-018
Description
LED DRIVER CV AC/DC 18V 2.8A
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
2.8A
Dimming :
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
18V
Datasheets
LED50W-018
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V