LED50W-020-C2500
Part No
LED50W-020-C2500
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 2.5A
Current - Output (Max) :
2.5A
Dimming :
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
7 ~ 20V
Datasheets
LED50W-020-C2500
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V