POE60U-560(G)
Part No
POE60U-560(G)
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
POE INJECTOR 60W 56V DESKTOP
Manufacturer :
PHIHONG USA
Approval Agency :
CE, C-Tick, cULus, SAA
Compliance :
Current - Output :
550 mA
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Efficiency :
75%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
60W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V