POE60U-1BT
Part No
POE60U-1BT
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
IEEE802.3BT - POE INJECTOR DESKT
Manufacturer :
PHIHONG USA
Approval Agency :
CE, cULus
Compliance :
IEEE802.3bt
Current - Output :
1.07 A
Data Rate :
Efficiency :
75%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
60W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V