POE90U-1BT
Part No
POE90U-1BT
Description
IEEE802.3BT - POE INJECTOR DESKT
Approval Agency :
CE, cULus
Compliance :
IEEE802.3bt
Current - Output :
1.6 A
Data Rate :
Efficiency :
75%
Features :
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
90W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V