POE90U-560-X-R
Part No
POE90U-560-X-R
Description
PASSIVE POE ADAPTER C14 10 GIGAB
Approval Agency :
cULus, IEC
Compliance :
Current - Output :
1.6 A
Data Rate :
Efficiency :
75%
Features :
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Power (Watts) - Per Port :
90W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
56V