HP3-M-DC24V
Part No
HP3-M-DC24V
Description
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Coil Current :
60 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
3.6 VDC
Operating Temperature :
-50°C ~ 40°C
Switching Voltage :
250VAC - Nom