T3PS062001P
Part No
T3PS062001P
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Description
1200W SINGLE CH 19" 1U RACK MOUN
Stock
1
Manufacturer :
Teledyne LeCroy
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 200A
Display Type :
LCD
Features :
LAN, Programmable, Switching, USB Interface
Number of Characters :
4
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
1200W
Product Status :
Active
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
6VDC
Voltage - Supply :
85 ~ 265VAC