SDV1005E180C150NPTF
Part No
SDV1005E180C150NPTF
Description
VARISTOR 28V 2A 0402
Capacitance @ Frequency :
15 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
2 A
Energy :
0.005J
Features :
Maximum AC Volts :
12.7 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
22 V
Varistor Voltage (Typ) :
25 V