SDV1005E140C300NPTF
Part No
SDV1005E140C300NPTF
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Description
VARISTOR 22V 5A 0402
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
30 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
5 A
Energy :
0.01J
Features :
Maximum AC Volts :
10 V
Maximum DC Volts :
14 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
22 V
Varistor Voltage (Min) :
16 V
Varistor Voltage (Typ) :
19 V