MVR07D471K-S
Part No
MVR07D471K-S
Description
VARISTOR 470V 1750A DISC 7MM HIG
Capacitance @ Frequency :
105 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
42J
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V