MVR05D201K-S
Part No
MVR05D201K-S
Description
VARISTOR 200V 800A DISC 5MM HIGH
Capacitance @ Frequency :
125 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
8.5J
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
220 V
Varistor Voltage (Min) :
180 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V