MVR07D751K-S
Part No
MVR07D751K-S
Description
VARISTOR 750V 1750A DISC 7MM HIG
Capacitance @ Frequency :
70 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
65J
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V